Na co lze použít "příspěvek na péči" ??

Příspěvek lze použít pouze na ty výdaje, které souvisejí se zabezpečením pomoci a podpory osobě, která je závislá na péči jiné osoby. Může být tedy „spotřebován“ jako úhrada za péči, kterou zajišťuje poskytovatel sociální služby a samozřejmě také na výdaje, které vzniknou pečující osobě, tj. rodinnému příslušníkovi či jiné osobě, která není poskytovatelem sociální služby. Dá se také předpokládat, že oba výše uvedené způsoby bude příjemce kombinovat dle vlastní potřeby a dle individuálně zvoleného způsobu zajištění péče.
Pokud pečovatelské služby poskytuje organizace nebo asistent sociální péče, musí s uživatelem péče uzavřít písemnou smlouvu o poskytování sociálních služeb.


Adresář organizací:

Pomoc nemocným


Pomoc nemocným

Místo: Brno
Popis: Pomoc nemocným - Magdalena Malá
Obor: Pečovatelská služba
Kontakt:
Tel.: 777 800 805
E-mail: info@pomocnemocnym.cz
www: www.pomocnemocnym.cz

Služby, které nabízíme jsou spíše nadstavbou na pečovatelské organizace, které už časově nezvládají úklidy, péči o domácí mazlíčky, pomoc při stěhování, vyklízení, duchovní doprovázení, péče o hrobové místo, odlehčovací služby pro rodiny...a další služby, které naleznete na webu.

V Brně spolupracujeme i s úřady městských částí - odbor sociálních služeb.

Snažíme se naše služby doplňovat o činnosti, které naši klienti potřebují.

Jsme z velké části rodinná firma působící v Brně a okolí. Nabízíme pomoc v domácnosti a osobní péči pro všechny, kteří se ocitli v situaci, kdy jsou odkázáni dočasně nebo trvale na cizí pomoc. Pokud byste měli zájem o nějakou pomoc, kterou na těchto stránkách nenajdete, zkusíme ji zajistit.

Zástupce pro Prahu: Kateřina Valová, tel: 725 852 952

Facebook: Pomoc nemocným


www.osobniasistence.cz


Osobni asistence.cz

riziko vzniku dekubitů * léčebné masáže * výměna odkazů * prevence vzniku dekubitů


Zákon o sociálních službách:

PODMÍNKY NÁROKU NA PŘÍSPĚVEK NA PÉČI
§ 7

(1) Příspěvek na péči (dále jen "příspěvek") se poskytuje osobám závislým na pomoci jiné fyzické osoby za účelem zajištění potřebné pomoci. Náklady na příspěvek se hradí ze státního rozpočtu.

(2) Nárok na příspěvek má osoba uvedená v § 4 odst. 1, která z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu potřebuje pomoc jiné fyzické osoby při péči o vlastní osobu a při zajištění soběstačnosti v rozsahu stanoveném stupněm závislosti podle § 8.

(3) Nárok na příspěvek nemá osoba mladší jednoho roku.

(4) O příspěvku rozhoduje krajská pobočka Úřadu práce.

§ 8

Osoba se považuje za závislou na pomoci jiné fyzické osoby ve
a) stupni I (lehká závislost), jestliže z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu není schopna zvládat 3 nebo 4 základní životní potřeby nebo u osoby do 18 let věku není schopna zvládat 3 základní životní potřeby,
b) stupni II (středně těžká závislost), jestliže z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu není schopna zvládat 5 nebo 6 základních životních potřeb nebo u osoby do 18 let věku není schopna zvládat 4 nebo 5 základních životních potřeb,
c) stupni III (těžká závislost), jestliže z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu není schopna zvládat 7 nebo 8 základních životních potřeb nebo u osoby do 18 let věku není schopna zvládat 6 nebo 7 základních životních potřeb,
d) stupni IV (úplná závislost), jestliže z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu není schopna zvládat 9 nebo 10 základních životních potřeb nebo u osoby do 18 let věku není schopna zvládat 8 nebo 9 základních životních potřeb.

.. a vyžaduje každodenní pomoc, dohled nebo péči jiné fyzické osoby, u osob do 18 let vyžaduje-li každodenní mimořádnou péči jiné fyzické osoby.

[23]