Zákon o sociálních službách:

PODMÍNKY NÁROKU NA PŘÍSPĚVEK NA PÉČI
§ 8

Osoba se považuje za závislou na pomoci jiné fyzické osoby ve

a) stupni I (lehká závislost), jestliže z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu není schopna zvládat tři nebo čtyři základní životní potřeby (u osoby do 18 let věku tři),
b) stupni II (středně těžká závislost), jestliže z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu není schopna zvládat pět nebo šest základních životních potřeb (u osoby do 18 let věku čtyři nebo pět),
c) stupni III (těžká závislost), jestliže z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu není schopna zvládat sedm nebo osm základních životních potřeb (u osoby do 18 let věku šest nebo sedm),
d) stupni IV (úplná závislost), jestliže z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu není schopna zvládat devět nebo deset základních životních potřeb (u osoby do 18 let věku osm nebo devět),
a vyžaduje každodenní péči jiné fyzické osoby.


Hledám asistenci:

HLEDÁM - asistenci a nabízím podnájem zařízeného pokoje - Praha 4


HLEDÁM - asistenci a nabízím podnájem zařízeného pokoje - Praha 4

Místo: Praha 4 - Chodov
Kraj: Praha

Text:

Nabízím podnájem samostatného, zařízeného a neprůchozího pokoje. Cena podnájmu by byla téměř zdarma (700,-Kč/měs., záloha na vodu) a dotyčné osobě bych navíc dával měsíčně 4.000,-Kč. To vše za osobní asistenci, kterou bych samozřejmě nevyžadoval 24 hodin denně (respektuji Vaše zájmy, studium, popřípadě práci). Podnájem je možný ihned.
Je mi 43 let a pohybuji se převážně na el. vozíku. Má nemoc se jmenuje spinocerebelární ataxie 7. typu (SCA7 - viz http://www.ataxia.org/). Bohužel stránky jsou v angličtině, tak alespoň stručně popíšu, co mi vlastně je.
Je to genetická a progresivní choroba. Nejvíc mě trápí zrak, koordinace pohybů a porucha řeči, proto raději dávám přednost písemnému kontaktu, neboť nejen v telefonu mi je velmi špatně rozumět.
Podnájem by jsem rád nabídnul studentce, která má alespoň minimální zkušenosti se zdravotně postiženými lidmi a nebo by právě tyto zkušenosti chtěla získat.
S čím potřebuji pomoci? Především to je - pomoc do postele, oblékání, svlékání, os. hygiena (zvedák mám) a pomoc v domácnosti, samozřejmě záleží na domluvě.
Byt se nachází v klidné části Jižního města cca 100m od Kunratického lesa. Zároveň je zde OC Chodov, ČS spořitelna, komerční banka, pošta, poliklinika a stanice metra Chodov, nemluvě o zastávkách autobusů.
Pokud Vás tento inzerát oslovil, ozvěte se, prosím. Děkuji.
Ivan Ježek
Petýrkova 1952
14800 Praha 4 - Chodov
mobil: 775 134 073, skype: vancasa, ICQ: 39600724, e-mail: bodlinka_2003@volny.cz

Datum: 05.10.2016

Kontakt::
Jméno: Ivan Ježek
Tel.: 775 134 073
E-mail: bodlinka_2003@volny.cz
Místo: Praha 4 - Chodov

www.osobniasistence.cz


Logo RSS v2.0

Máte-li ve svém počítači nainstalovanou čtečku RSS zpráv, můžete inzerci z této stránky odebírat kliknutím na logo RSS
Osobni asistence.cz
inzerce * léčebné masáže * deklarace lidských práv * o bolesti a její léčbě


Podmínky inzerce:

Inzerce je zdarma, délka textu inzerátu není v rozumných mezích omezena. Nyní si můžete inzerát zadat sami pomocí formuláře, do kterého zadáte všechny potřebné údaje a text inzerátu.
- U položky město, obec uveďte přibližně místo, kde by se měla služba osobní asistence realizovat (např. Tábor, Praha 2, Brno - Bystrc, apod.), platí i v případě prodeje nebo poptávky po nějaké pomůcce.
- Chcete-li, můžete do inzerátu uvést platné telefonické spojení (pevná linka nebo mobil).
- Uvedení e-mailové adresy je povinné.
- Z nabídky vyberte typ inzerátu a kraj.
- Název inzerátu zvolte stručný, např. nabízím osobní asistenci seniorům.
- Do inzerátu je možné vložit max. 2 fotky (nepovinné, v názvech fotek nepoužívejte české znaky), formát .jpg, rozměr fotek upravím na požadovanou velikost.
- Po uložení inzerátu se jeho kopie odešle na Vámi uvedenou e-mailovou adresu. Budete-li potřebovat v inzerátu něco opravit nebo doplnit, zašlete prosím požadavek na e-mail info@osobniasistence.cz.
Inzerce je automaticky uveřejňována na dobu 1 roku, pokud nepožádáte o stažení inzerátu dříve. Po uplynutí 1 roku inzerát bez dalšího upozornění smažu.

Připravený TEXT INZERÁTU (pokud nechcete využít inzertní formulář) zasílejte prosím na mou emailovou adresu (viz odkaz "kontakt" v horní liště stránky), nebo můžete s výhodou použít e-mailový formulář, který je dostupný po kliknutí na tlačítko


Zákon o sociálních službách:

PODMÍNKY NÁROKU NA PŘÍSPĚVEK NA PÉČI
§ 7

(1) Příspěvek na péči (dále jen "příspěvek") se poskytuje osobám závislým na pomoci jiné fyzické osoby za účelem zajištění potřebné pomoci. Náklady na příspěvek se hradí ze státního rozpočtu.

(2) Nárok na příspěvek má osoba uvedená v § 4 odst. 1, která z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu potřebuje pomoc jiné fyzické osoby při péči o vlastní osobu a při zajištění soběstačnosti v rozsahu stanoveném stupněm závislosti podle § 8.

(3) Nárok na příspěvek nemá osoba mladší jednoho roku.

(4) O příspěvku rozhoduje krajská pobočka Úřadu práce.

[26]