Zákon o sociálních službách:

PODMÍNKY NÁROKU NA PŘÍSPĚVEK NA PÉČI
§ 8

Osoba se považuje za závislou na pomoci jiné fyzické osoby ve

a) stupni I (lehká závislost), jestliže z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu není schopna zvládat tři nebo čtyři základní životní potřeby (u osoby do 18 let věku tři),
b) stupni II (středně těžká závislost), jestliže z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu není schopna zvládat pět nebo šest základních životních potřeb (u osoby do 18 let věku čtyři nebo pět),
c) stupni III (těžká závislost), jestliže z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu není schopna zvládat sedm nebo osm základních životních potřeb (u osoby do 18 let věku šest nebo sedm),
d) stupni IV (úplná závislost), jestliže z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu není schopna zvládat devět nebo deset základních životních potřeb (u osoby do 18 let věku osm nebo devět),
a vyžaduje každodenní péči jiné fyzické osoby.


Hledám asistenci:

HLEDÁM - Hledám asistenta na dovolenou - Kamenný Přívoz - Hostěradice


HLEDÁM - Hledám asistenta na dovolenou - Kamenný Přívoz - Hostěradice

Místo: Kamenný Přívoz - Hostěradice
Kraj: Středočeský

Text:

Žena z Prahy na vozíku s přerušenou míchou hledá asistenta, muže s fyzickou zdatností na dovolenou s rodiči na chatě poblíž Kamenného Přívozu v oblasti Hostěradic v osadě Rakousy-Ovčín. Jedná se vždy přibližně o týdenní období, zhruba 2-3 krát opakované během měsíců července a srpna 2018. Chata není bezbariérová a rodiče jsou v pokročilejším věku a proto nemohou fyzicky pomáhat. Jedná se hlavně o přesuny na vozík, na postel a WC, přesuny po schodech dovnitř chaty za použití schodolezu nebo ručně náklonem vozíku, přesuny na pozemku chaty, například na zahradní lehátko apod. Jde o práci přibližně 3-4 krát denně včetně nočního přesunu na postel a dále podle dohody a potřeb s možností přenocování a ubytování na chatě s rodinou. Jednorázová výhodná finanční odměna za jednotlivá období bude dohodnuta osobně. Nejde o příliš těžkou či časově náročnou činnost pro přiměřeně fyzicky zdatného muže, vyžaduje však blízkou dostupnost. Prostředí chaty i její okolí je tiché a klidné se spoustou soukromí a volna během dne, kdy nebude pomoc přímo nezbytná. Práce je vhodná například jako letní brigáda, při níž je možné po předchozí dohodě a časovém dosahu osoby podnikat třeba kratší výlety do blízkého okolí nebo jinak osobně využít případný volný čas. Bližší podmínky práce budou dohodnuty při osobním setkání. Případní zájemci se mohou ozvat na uvedeném telefonním čísle nebo napsat e-mail.

Datum: 09.05.2018

Kontakt::
Jméno: Martina Švejdová
Tel.: 607 908 686, 267 913 373
E-mail: martinasvej@seznam.cz
Místo: Kamenný Přívoz - Hostěradice

www.osobniasistence.cz


Logo RSS v2.0

Máte-li ve svém počítači nainstalovanou čtečku RSS zpráv, můžete inzerci z této stránky odebírat kliknutím na logo RSS
Osobni asistence.cz
o bolesti a její léčbě * výměna odkazů * riziko vzniku dekubitů * poskytovatelé péče


Podmínky inzerce:

Inzerce je zdarma, délka textu inzerátu není v rozumných mezích omezena. Nyní si můžete inzerát zadat sami pomocí formuláře, do kterého zadáte všechny potřebné údaje a text inzerátu.
- U položky město, obec uveďte přibližně místo, kde by se měla služba osobní asistence realizovat (např. Tábor, Praha 2, Brno - Bystrc, apod.), platí i v případě prodeje nebo poptávky po nějaké pomůcce.
- Chcete-li, můžete do inzerátu uvést platné telefonické spojení (pevná linka nebo mobil).
- Uvedení e-mailové adresy je povinné.
- Z nabídky vyberte typ inzerátu a kraj.
- Název inzerátu zvolte stručný, např. nabízím osobní asistenci seniorům.
- Do inzerátu je možné vložit max. 2 fotky (nepovinné, v názvech fotek nepoužívejte české znaky), formát .jpg, rozměr fotek upravím na požadovanou velikost.
- Po uložení inzerátu se jeho kopie odešle na Vámi uvedenou e-mailovou adresu. Budete-li potřebovat v inzerátu něco opravit nebo doplnit, zašlete prosím požadavek na e-mail info@osobniasistence.cz.
Inzerce je automaticky uveřejňována na dobu 1 roku, pokud nepožádáte o stažení inzerátu dříve. Po uplynutí 1 roku inzerát bez dalšího upozornění smažu.

Připravený TEXT INZERÁTU (pokud nechcete využít inzertní formulář) zasílejte prosím na mou emailovou adresu (viz odkaz "kontakt" v horní liště stránky), nebo můžete s výhodou použít e-mailový formulář, který je dostupný po kliknutí na tlačítko


Zákon o sociálních službách:

PODMÍNKY NÁROKU NA PŘÍSPĚVEK NA PÉČI
§ 7

(1) Příspěvek na péči (dále jen "příspěvek") se poskytuje osobám závislým na pomoci jiné fyzické osoby za účelem zajištění potřebné pomoci. Náklady na příspěvek se hradí ze státního rozpočtu.

(2) Nárok na příspěvek má osoba uvedená v § 4 odst. 1, která z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu potřebuje pomoc jiné fyzické osoby při péči o vlastní osobu a při zajištění soběstačnosti v rozsahu stanoveném stupněm závislosti podle § 8.

(3) Nárok na příspěvek nemá osoba mladší jednoho roku.

(4) O příspěvku rozhoduje krajská pobočka Úřadu práce.

[26]