Zákon o sociálních službách:

PODMÍNKY NÁROKU NA PŘÍSPĚVEK NA PÉČI
§ 8

Osoba se považuje za závislou na pomoci jiné fyzické osoby ve

a) stupni I (lehká závislost), jestliže z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu není schopna zvládat tři nebo čtyři základní životní potřeby (u osoby do 18 let věku tři),
b) stupni II (středně těžká závislost), jestliže z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu není schopna zvládat pět nebo šest základních životních potřeb (u osoby do 18 let věku čtyři nebo pět),
c) stupni III (těžká závislost), jestliže z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu není schopna zvládat sedm nebo osm základních životních potřeb (u osoby do 18 let věku šest nebo sedm),
d) stupni IV (úplná závislost), jestliže z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu není schopna zvládat devět nebo deset základních životních potřeb (u osoby do 18 let věku osm nebo devět),
a vyžaduje každodenní péči jiné fyzické osoby.


Hledám asistenci:

HLEDÁM - Hledáme pečovatelku k babičce po CMP - Dolní Lutyně


HLEDÁM - Hledáme pečovatelku k babičce po CMP - Dolní Lutyně

Místo: Dolní Lutyně
Kraj: Moravskoslezský

Text:

Hledáme ošetřovatelku na plný úvazek, ideálně k trvalému nastěhování do stejné domácnosti, jež bude schopna se i dlouhodoběji starat o 82 letou maminku bydlící v DOLNÍ LUTYNI v rodinném domě. Náplň práce - podávání léků, příprava stravy, osobní hygiena, společnost, povídání a cvičení fyzio a logopedie výhodou. Babička rozumí, ale má problém s řečí a vyjadřováním, nyní je v rehabilitačním ústavu a cvičí. Sama chodí, ale zatím nestabilně, jen o chodítku. Stále má pleny, to se snad výhledově odbourá, ale nevíme. Po návratu z rehabilitací cca od března/dubna 2024, pro ní hledáme paní jež se bude o ní schopna postarat. Babička bydlí v bezbariérovém rodinném domě s možností ubytování pro pečovatelku, případně i manžela/partnera na trvalé bydlení. Více informací osobně. Hledáme někoho na plný úvazek, kde by se samozřejmě střídala pečovatelka s rodinou a další pečovatelkou, která by do RD dojížděla. Samozřejmě k ubytování nabízíme také plat, stravné atp. vše dle dohody. Předem děkuji za nabídky, nejlépe MS kraj a okolí.

Datum: 19.01.2024
Aktualizováno dne:  19.01.2024

Kontakt::
Jméno: Michaela Černá
Tel.: 605 942 755
E-mail: xmichaela.cerna@gmail.com
Místo: Dolní Lutyně

www.osobniasistence.cz


Logo RSS v2.0

Máte-li ve svém počítači nainstalovanou čtečku RSS zpráv, můžete inzerci z této stránky odebírat kliknutím na logo RSS
Osobni asistence.cz
výživa nemocných * asistenti pro osoby s postižením * zdravotní pomůcky * prostředky pro ošetřování dekubitů


Podmínky inzerce:

Inzerce je zdarma, délka textu inzerátu není v rozumných mezích omezena. Nyní si můžete inzerát zadat sami pomocí formuláře, do kterého zadáte všechny potřebné údaje a text inzerátu.
- U položky město, obec uveďte přibližně místo, kde by se měla služba osobní asistence realizovat (např. Tábor, Praha 2, Brno - Bystrc, apod.), platí i v případě prodeje nebo poptávky po nějaké pomůcce.
- Chcete-li, můžete do inzerátu uvést platné telefonické spojení (pevná linka nebo mobil).
- Uvedení e-mailové adresy je povinné.
- Z nabídky vyberte typ inzerátu a kraj.
- Název inzerátu zvolte stručný, např. nabízím osobní asistenci seniorům.
- Do inzerátu je možné vložit max. 2 fotky (nepovinné, v názvech fotek nepoužívejte české znaky), formát .jpg, rozměr fotek upravím na požadovanou velikost.
- Po uložení inzerátu se jeho kopie odešle na Vámi uvedenou e-mailovou adresu. Budete-li potřebovat v inzerátu něco opravit nebo doplnit, zašlete prosím požadavek na e-mail info@osobniasistence.cz.
Inzerce je automaticky uveřejňována na dobu 1 roku, pokud nepožádáte o stažení inzerátu dříve. Po uplynutí 1 roku inzerát bez dalšího upozornění smažu.

Připravený TEXT INZERÁTU (pokud nechcete využít inzertní formulář) zasílejte prosím na mou emailovou adresu (viz odkaz "kontakt" v horní liště stránky), nebo můžete s výhodou použít e-mailový formulář, který je dostupný po kliknutí na tlačítko


Zákon o sociálních službách:

PODMÍNKY NÁROKU NA PŘÍSPĚVEK NA PÉČI
§ 7

(1) Příspěvek na péči (dále jen "příspěvek") se poskytuje osobám závislým na pomoci jiné fyzické osoby za účelem zajištění potřebné pomoci. Náklady na příspěvek se hradí ze státního rozpočtu.

(2) Nárok na příspěvek má osoba uvedená v § 4 odst. 1, která z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu potřebuje pomoc jiné fyzické osoby při péči o vlastní osobu a při zajištění soběstačnosti v rozsahu stanoveném stupněm závislosti podle § 8.

(3) Nárok na příspěvek nemá osoba mladší jednoho roku.

(4) O příspěvku rozhoduje krajská pobočka Úřadu práce.

[26]